Artists

ANTONIA VAI

IMG_1837
„Leonard Cohen és Nina Simone zenei unokája huszonöt éves svéd lány, aki újabban Budapesten él és üdítően különbözik a hideg skandináv popzenei paradigmától: amit csinál, az minden elektronikát nélkülöző, meleg, akusztikus soul- és folkelemekkel dolgozó singer-songwriter-pop. Csupasz, akusztikus hangszerelésű dalait jól betölti mély, bluesos, de nagy mozgásterű hangja.
Dalszövegei vallomásosan élményközpontúak, a szerelmen túl megénekli Buddhához fűződő viszonyát, félelemeit, hullámvölgyeit, de a markáns politikai témáktól sem riad meg. Aktivista lelkű szabad szellem, aki nem fél a világnézetét, az érzelmeit, töprengéseit dalaiban is felvállalni. Antonia Vai jó példa arra, mennyit tud adni a közönségnek ez a szövegközpontú, személyességre építő, nálunk Cseh Tamás óta fájón hiányzó singer-songwriter-kultúra, a téttel bíró, naplószerű, lírai dalok. Most épp egy zenés életregény legizgalmasabb fejezeténél kapcsolódhatunk be, hogy aztán sose akarjuk majd letenni.” /Est.hu/

A zenekar tagjai: Morvai Antonia (ének) / Kurgyis Attila (gitár, vokál) / Zdosek Ádám (basszus) / Gerendás Dániel (ütőhangszerek) / Muhari Krisztián Ákos (trombita)

Honlap / Facebook Page

 

BERNATHY

1546249_768346356517805_904834457_n
Adott egy fiú, aki a 70-es évek végén születik, együtt nő fel az akkoriban csúcstechnikának számító Commodore 64 -es számítógéppel és tanulja meg azt, hogyan lehet bitekből zenét összeállítani. Ahogy múlnak az évek fejlődik a techika a nagy világban és Zsiga szobájában is. Lehullik a vasfüggöny és úgy alakul, hogy Zsiga édesapja (Bernathy Sándor) megismerteti a fiatalsággal  a tecno zenét. Ilyen impulzusokkal nem is lehet mást tenni, minthogy felvenni a ritmust és folytatni a forradalmat?!
A grafikusként dolgozó dj rendszeresen bukkan fel főként budapesti klubbokban és nyaranta a nagyobb fesztiválokon, ahol live act stílusban zenél – nem előre elkészített trackeket játszik le, a dalok a helyszínen születnek, akár egy jazz koncerten, ahol a főtémák mindig ugyanazok, de az improvizációk újra és újra más és más zenét szülnek.

Honlap / Facebook Page

 

 

BOHEMIAN BETYARS

1146717_10151808915183823_1807030310_n

 A 2009-ben alakult Bohemian Betyars zenekar már nevében is tükrözi az általa képviselt irányvonalat. A bohém művészek  egyszerre kacsintanak a balkáni zene, a punk és a ska felé, miközben ápolják a magyar népzenei hagyományokat is. A néptáncos múlttal rendelkező hegedűs és a basszusgitáros folk vonalát megtoldották a gitáros, az énekes és a dobos alternatív stílusával, amit – az amúgy jazz zenében jártas – trombitás szólói lágyítanak és díszítenek.
A zenekar az utóbbi másfél évben rengeteget játszott külföldön is. Visszatérő vendégekként mindig szívesen látják őket Németországban, Spanyolországban, Szlovákiában és Lengyelországban. 2013-as utcazenei turnéjukon bejárták Európát, majd hazatérve szeptemberben Manu Chao előtt léptek fel a Budapest Parkban. 2014. márciusi külföldi turnéjukon először jutottak el Írországba, ahol a Tankcsapda előzenekara voltak, illetve Angliába, ahol a Beatrice előtt léptek fel.

A zenekar tagjai: Szűcs Levente (ének, akusztikus gitár) / Palágyi Máté (hegedű, vokál) / Fehér Gábor (basszus) / Mihályfi Máté (szólógitár) / Gilinger Ádám (dob) / Muhari Krisztián Ákos (trombita) Alkalmi fellépők: Gilinger Ádám (cajun) / Körömi Péter (tuba)

Honlap / Facebook Page

 

CIELO DIVE

Cielo Dive

Saját bevallásuk szerint a dalaikban van emo valamint garage és post rock is, de jobban szeretnék, ha a közönség döntene. Egyébként nagyon fiatal csapatról beszélünk, csak 2014. márciusában alakultak Budapesten, a jelenlegi felállás pedig az év eleje óta létezik. Első bemutatkozó anyaguk, a Plage Noire, ennek a másfél évnek az eredménye. Az EP a Lángoló Gitárokon debütált 2015. október 23-án.
 

A zenekar tagjai: Szula Jakab (ének) / Urbán Bálint (gitár, vokál) / Ladányi Norbert (gitár) / Ruprech Barna (basszusgitár) / Mihály András (dob)

Facebook Page

 

DUKE BLUEBEARD

10921610_479136348910333_6069791043303412205_o1
 
Duke Bluebeard az a fajta énekes-dalszerző, aki nem tud magáról rendesen nyilatkozni és így a tőle telhető legjobb az, hogy folk-pop zenét játszik. Esetleg azt tudja még kinyögni, hogy egy szál gitárral nyomul és nem nagyon dolgoz fel.

Dalszerző-énekes: Lukács Á. D.

Honlap / Facebook Page

 

FROM THE EARTH

11225239_777220309070267_4459035467171278410_o

A From The Earth címen futó zenei formáció Szepesi Zsolt (aka Sean Darin) mellékprojektje. Olyan ambient stílusú chill zene, amivel amúgy a mindennapokban (zenei producerként) nem foglalkozik, de régóta dédelgetett álma. 2015 év végén jött ki az első nagylemez Pale Blue Dot címmel, és már rögtön a 2016-os év januárjában megvolt az első live act est a Müsziben. Az esemény a következő szavakkal lett felvezetve: „Az év első Lay-Up!-ján a fantasztikusra sikerült debütáló lemezét mutatja be a From The Earth formáció. Igazi sci-fi ambient, amit zenekritikusok így határoztak meg: „Sötétedés utáni mocsaras, kiürült, tompán vibráló, emóciókat el nem fojtó, végtelennek tûnõ atmoszféra.” 

Szerző / előadó: Szepesi Zsolt

Facebook Page

 

 

 

GHOSTCHANT

Ghostchant zenekar

A Ghostchant zenekar öt, tapasztalt underground zenész közös kezdeményezése arra, hogy aggresszív és kompromisszummentes zenével adózzanak a számukra meghatározó és politikailag, társdalamilag jelentős példaképeiknek. Zenéjükre a black metálon át a punkon keresztül a hardcorig sokféle műfaj hatott. Egy Newborn- Idoru- Nadir-tagok által összerakott metálos hardcore punk zenekar, amelyben Jakab Zoltán volt Newborn- és Bridge To Solace-frontember ismét zenélni kezdett. A csapat csupán hálószobaprojektnek indult, de aztán annyira belelkesedett mindenki, hogy eldöntötték, koncert is lesz. A Ghostchant bemutatkozó anyagát az Index Stenk rovata az év legjobb anyagai közé válogatta be.
 

A zenekar tagjai: Jakab Zoltán (ének) / Czetvitz Norbert (gitár) / Nagy Gábor (gitár) / Kósa Dániel (basszusgitár) / Kocsis Máté (dob)

Facebook Page

 
 

MARCELLO’S MYSTICAL MIND

Marcello's Mystical Mind 
Általában hosszú, történetmesélős dalok találhatóak az új lemezen is, sok zenei- és hangulatváltással, melyekben zene és szöveg (illetve a borítók képi világa) jól észrevehetően reagál egymásra. Ez az asszociáción alapuló összetettség tükrözi a zenekar mondanivalóját az ember belső világáról, pszichikai állapotáról, valósághoz való viszonyáról stb., ennél fogva ez a lemez is első sorban igényes, a zenei finomságokra és eszmei tartalomra odafigyelő közönségnek szól.Maga a zene sokféle hatást mutat a Pink Floyd-tól a Dream Theater-ön keresztül akár a Red Hot Chili Peppersig, mégis teljesen egyéni és eredeti. Nem véletlen, hiszen az együttes tagjai sok éve zenélnek különböző formációkban, ahol változatos hatások érték őket.

A zenekar tagjai: Török Viktor (ének) / Tarcza Vilmos (gitár) / Kovalik Miklós (basszus) / Egri Márton (dob)

Facebook Page

 

 

MARY POPKIDS

1899324_10152272955369304_1240524088_o

A Mary PopKids zenekar 2009-ben alakult. A Pop Vidám Kölykei már rég nem kölykök, hisz a legjobb úton vannak ahhoz, hogy igazi klasszikusokká nőjék ki magukat. A soul, funky és elektronikus elemeket is felvonultató indie zenekar az utóbbi években Magyarország összes nagyobb fesztiválján és klubjában megfordult már. A nagyszínpadok felé tartó srácok koncertjein nem ritka a telt ház és nem véletlenül. 2010-ben rögzítettek egy kislemezt, aminek kapcsán meghívást kaptak a Petőfi Rádió MR2 Akusztik nevű sorozatába is. Az élő fellépések improvizatívak és bulis hangulatúak, koncertjeiken gyakoriak a vendégfellépők, mint MC Szoni, Frankó Zsuzsi és Veres-Székely Apor. 
2014. áprilisában mutatták be első nagylemezüket, a The Blue Inside-ot. A lemezen szerepel többek között a Nightdrive című dal, amely többszázezres megtekintésnél jár a Youtube-on, és utóbbi időben sokszor csendült fel különböző rádiókban. A másik nagy népszerűségre számot tartó dal a Punnany Massiffal közös track, a Mosoly, amit pedig már hárommillióan láttak.

A zenekar tagjai: Makumi Kamau (ének, gitár) / Bártfalvi Sándor (ének, beatbox) / Herrer Sári (ének) / Svajcsik Kristóf (gitár) / Halász Máté (dob) / Dr. Skardelli Viktor (basszus) / Zsombó Dániel (billentyű, vokál) / Sárkány Bertalan (perka)

Facebook Page

 

MURIEL

10846172_785118001541337_3137878275519146213_n
 A Muriel zenekar fiatalos lendületével és igényes roots-pop-rock zenéjével hamar felhívta magára a közönség és a rádiós zenei szerkesztők figyelmét. Low című daluk az Mr2 Petőfi Rádió kedvelt slágere, és újabban a 11 Million Miles című track is fel-felcsendül a rádióban. A fiúk egyelőre a nagy áttörtést remélik, amelyre vélhetően nem kell sokat várniuk – mind a tagok rendkívüli szakmai hozzáértése, mind az általuk játszott dallamos és fülbemászó rockzene okán. A korai Red Hot Chilli Pepperst is megidéző zene és a sokszínű hangulatot lefestő dalszöveg közösen olyan világba vezet minket, ahol a szórakozás és a kultúra együtt van jelen. Egyre sűrűsödő koncertjeik nemcsak kikapcsolódást nyújtanak a közönség számára és ellazítanak, hanem frissítő szerként hatnak az agyra is.

 A zenekar tagjai: Méhes Adrián (ének) / Jobbágy Bence (gitár, vokál) / Domján Gabi (basszus) / Karajos Dániel (dob)

Facebook Page

 

ORGANISM

10984203_1046410368719217_6211424483053442394_o
„És akkor jöjjön első kuriózumként az Organism zenekar, ami az ötvenes-hatvanas évek Amerikájához nyúl vissza, hiszen az ekkor népszerű Hammond-orgonára épülő trió felállást vették alapul. Az eredeti orgona-gitár-dob kombináció mellett a zenekarban feltűnik még egy énekesnő és egy fuvolás is. Debütáló EP-jük, a Pictures of a Day az utolsó álmosabb dal kivételével igazán színvonalas alkotás, és simán érdekes lehet a popzenét kedvelőknek is. A lemezen főleg az instrumentális részek ütnek, leginkább talán a Here’s To Usban, de több király gitárszóló is van rajta. Igazából az egész lemez olyan, mintha egy füstös jazzbárban szólna, ahol nagyon jó lehet ücsörögni.” /Lángoló Gitárok/
 

A zenekar tagjai: Bodoki Tünde (ének) / Vas Bence (hammond orgona) / Földi Gergely (gitár) / Benkó Ákos (dob)

Facebook Page

 

PADDY AND THE RATS

Paddy_And_The_Rats-band-2015-01

A Paddy and the rats ír punk rock kocsmazenét játszó miskolci zenekar. A banda zenéjében az ír és a kelta népzene motívumait ötvözi a punk rockkal, bár néhol  megjelennek orosz, cigány és polka elemek is. 2010-ben jelent meg első albumuk, a Rats on Board, ami nem csak Magyarországon, de külföldön is óriási sikert aratott, emellett a Celtic Rock kelta-rock portálon elnyerték a második és a harmadik helyezést az év zenekara és lemeze szavazásán. 2010-ben ők voltak a legtöbbet letöltött magyar zenekar az iTunes-on. 2011 tavaszán jelent meg második albumuk, a Hymns For Bastards, melyet a jól táncolható jiges ritmusok jellemeznek. 2008 óta már több száz koncerten vannak túl, külföldön és belföldön is egyaránt játszanak, aminek következtében masszív rajongótáboruk jött létre.

A zenekar tagjai: Paddy O’Reilly (ének, akusztikus gitár) / Sam McKenzie (hegedű, duda, banjo) / Bernie Bellamy (harmonika, vokál) / Joey MacOnkay (szólógitár, vokál) / Vince Murphy (basszus, vokál) / Seamus Connelly (dob)

PAPAVER COUSINS

11782360_1634329536851055_7750170005677436909_o

Modern folk-blues duo, Szendrey-Nagy Olivér és Nagy Barnabás vélt, vagy valós unokatestvéri kötelékében. 2015-ös bemutatkozásukat másfél év magányos felkészülés előzte meg, a közös úton pedig Tom Waits Closing Time-ját hallgatva indultak el 2014. január 19-én. Dalaik életből vettek, azokról szólnak, akiket szeretnek és azokról is, akiket nagyon nem. Első single-jükön, a No God Can Cage My Love, illetve a Won’t You Bring Your Boy Back Home Tonight című dalaik hallhatóak. A kislemez 2015. augusztus 14-én jelent meg.

Dalszerző-előadók: Szendrey-Nagy Olivér, Nagy Barnabás

Facebook Page

PUMA DANGER

1291782_936496856374133_9077904484336800785_o

Puma Danger története 2013 nyarán indult, de csak egy év múlva forrott ki annyira, hogy zenekarról lehessen beszélni. Stílusukat leginkább a ’80- as ’90-es évek stoner alapjait a ’60-as ’70-es évek pszichedelikájával fűszerező garázs rock határozza meg. A hangsúly a hangszeres játékon van, az ének inkább hangulatadó elemként simul bele a zenébe. A zenekar első EP-je 2014. októberében jelent meg Glass Echoes & Cozy Cabanas címmel, melyet Illés Nándi (Teslavox) szárnyai alatt készítettek. A masterelés pedig Londonban készült, és Sólyom Dávid munkáját dícséri.
 
„A Run Over Dogs és a Middlemist Red óta bőven akadnak fiatal formációk, akik végre nem a háromakkordos sulirockzenekar irányt próbálják meg akarva-akaratlanul is még mélyebbre tolni a süllyesztőben, hanem a zene iránt az átlagosnál jobban érdeklődők figyelmét is felkeltik, így hát mi sem mehettünk el szó nélkül az egyik legígéretesebb ilyen zenekar, a Puma Danger mellett.” /Nullker.hu/

 A zenekar tagjai: Niccoló Cina (ének, gitár) / Korb Géza (gitár) / Hédl Áron (basszus) / Juhász Mihály (dob)

Facebook Page

 

PUNNANY MASSIF

134403141105064207_punnany-massif-group

Punnany Massif 2003 óta működő, pécsi illetőségű, hip-hop zenekar. Műfaja önmeghatározása szerint társadalom-funk. A két alapítótag, Felcser Máté („RendbenMan”) és Farkas Roland („Wolfie”) 1994-ben találkozott először. A zenekar megalakulása előtt a Kész Face partisorozat, és ugyanezen a néven futó rádióműsor házigazdái és előadói voltak. 2003-ban FankaDeli megkeresésére készült volna egy közös szám „Wolfie”-val a Minden kincsem című Fankadeli lemezre, majd ezt követően egy egész szóló lemez. Két hónapos közös munka után FankaDelivel megszakadt a munkakapcsolat, de közben kiderült, hogy „RendbenMan”-nel annyira jól tudnak együtt dolgozni, hogy ketten megalapították a Punnany Massifot.
 
Az első lemezük 2006-ban jelent meg, Körkorkép címmel, amely 17 számot tartalmazott. A lemez készítésekor a céljuk az volt, hogy a mai magyar ember hétköznapjait mutassák be, a saját aspektusukból. 2009-ben jelent meg az együttes következő száma Hanyag elegancia címmel a Stíluspakk több előadós válogatás lemezen. 2010-ben a második albumuk, a Shen Kick megjelenését egy pécsi és egy budapesti lemezbemutatóval ünnepelte az együttes. Az új lemez szép számú neves közreműködőt vonultatott fel Takáts Eszter és a Gumizsuzsi zenekar, Beck Zoli (30Y), a magyar beatbox-bajnok Defa és Gál Máté operaénekes személyében. A Punnany Massif ma az egyik legnépszerűbb koncertzenekar Magyarországon. Rendszeresen adnak dupla teltházas koncerteket a legnagyobb és legszínvonalasabb budapesti és vidéki klubokban és a legnagyobb tömegeket képesek megmozgatni a hazai fesztiválokon.

A zenekar tagjai: Felcser „Rendben Man” Máté – zene,szöveg / Farkas „Wolfie” Roland – szöveg / Piszkár „R-NoLD” Bálint – DJ / Bolbach „Deepy” Gábor – billentyű / Iványi „Szevasztok” Szabolcs – gitár, vokál / Kerekes „Keko” Kornél – nagybőgő / Lipics „Prof.Lip.” Gergő – hegedű / Meszes „Meszi” Balázs – ének / Czimerman „Czimi” Csaba – dob / Szekeres „Szeki” Norbert – trombita

Honlap / Facebook Page

SEAN DARIN

10680134_658400074279324_4116465823331997594_o

Sean Darin, azaz Szepesi Zsolt, dalszerzőként, zenei producerként dolgozik, emelett remixeket készít és előadó is. Leginkább az elektronikus zene világához tartozik, művei között a glitch-electronikától a deep house-ig sokféle zenei hatás megtalálható. Zenéjében mindig a korszerűségre és aktuális trendekre törekszik. 
 
„Fiatalok, jó barátok és a jelek szerint szemtelenül tehetségesek. Utóbbit mi sem bizonyítja jobban, mint a tény: a világsztár D. Ramirez világszerte több száz fiatal producer jelölt közül választotta ki Bricklake-et és Sean Darint. Zenéiket ma már olyan nevek is játsszák, mint Carl Cox, Paul Van Dyke és Matt Darie.Senden Baska című slágerük nem csak itthon, Törökországban is hódított. Chris Lawyer-rel közösen pedig a „szirének hívószavát” is megzenésítették. A világsztár BT remixversenyén is nyertek, így a legnagyobb kiadók egyike, az Armada Records is korongra égette már a munkájukat. Bricklake és Sean Darin azonban nem ül a babérjain, eleddig legutolsó slágerük, amit Herr Spiegellel közösen készítettek, a Don’t You Mind a rádiók és a legnagyobb bulik kedvence, nem csak itthon.

Szerző: Szepesi Zsolt

Facebook Page

 

 

SKATCH

SKAtch

Skatch! Kétféle ember létezik a Földön: aki szereti a Skatch zenekart és aki még nem tud róla. A szegedi zenei élet Öcsi bácsijai, a ska műfaj Arnold Schwarzeneggerei évek óta szórakoztatják az ország szórakozni vágyó fiataljait. Meghatározó és összetéveszthetetlen stílusuk magával ragad, az ember úgy érezheti, egy zenei hullámvasútra ültették fel. Mindenkinek ajánlom, hogy akár egy fővárosi klubban, akár egy vidéki fesztiválon hallgassa meg őket, és táncoljon, ugráljon együtt a tömeggel!” /Délmagyar.hu/
 
A SKAtch zenekar a ska műfaj szegedi képviselője. Zenéjük sok stílusból építkezik: megtalálható benne  magyaros éa balkános beütés is. A zenekar 2008 februárjában alakult. Elsősorban klubokban, valamint fesztiválokon szeretik megmutatni magukat, Szegeden kívüli második hazájuknak a Délvidéket tartják – az itteni fiatalokhoz mindig szívesen térnek vissza.
Mindenek előtt saját dalok írása / eljátszása a zenekar célja, ennek ellenére egy pár jól ismert dallamot is felismerhetnek a koncertek alatt.
 

A zenekar tagjai: Fejes Dániel (ének, gitár) / Fellner László (gitár) / Bitó János (billentyű) / Berger Sándor (basszus) / Hegedűs Dániel (szaxofon) / Rack András (harsona) / Varga Péter (trombita) / Vígh Istán (dob)

Honlap / Facebook Page

 

STAS

1795275_787757741275367_3986419954750303907_o

„Egy olyan helyen születtem, amit No-Man’s Landnek neveznek. A végtelen sivatagomban, Liasufamban élek. A zeném az életemről mesél, ahogy utazom oázisokon és homokviharokon át. Túléltem az apokalipszist, ez most az utóhatás.” Ez a történet Stanislav Bendarjevsky saját, ‘Stas’ névre hallgató projektje mögött. Az életéről és az érzéseiről mesél az alteregója, Mafusail által. Három nagyon fontos albumán keresztül értheted meg a történetét: “Aftermath”, “Born In No-Man’s Land” és “Tales From Liasufam Desert”. Ezek a lemezek bemutatják Mafusail gyermekkorát, az apokalipszist és az életet a poszt-apokaliptikus sivatagban tele homokviharokkal, oázisokkal, kalózokkal és más találkozásokkal. Stas produkciója a keleti dallamok és nyugati hangzás kombinációjáról ismert. 
 
Stas áll a Babylon Record nevű netes lemezkiadó mögött, ami friss nemzetközi zenét a hallgatóság számára az Atlanti-óceán mindkét oldalára. „Babylon egy ókori város volt, ahol minden ember ugyanazt a nyelvet beszélte. Most ez a nyelv a zene.” 

 Szerző: Stanislav Bendarjevsky

Facebook Page

 

THESHOWCREW

998410_1480891712134425_401126585_n
A TheShowCrew elsõ ingyenesen tölthetõ nagylemeznyi anyaga a Vágod a krút? címet viselő pakk, mely 20 zeneszámot tartalmaz, és egy klip is készült a Cenzúra című dalhoz. Második nekifutásra az Uzsidoboz című kislemez formálódott limitált szériás kiadvánnyá. Errõl a korongról két videoklip is készült. Az Uzsidoboz klippel a srácok az MTV Brand New jelöltjei közé kerültek, a Krútól Krúig klip pedig – nem kis elismerés! – kikerült a külföldi grimedaily.com honlapra,
A tesók többek között megmutatkoztak a Stíluspakk 2-es, 3-as és 4-es válogatás korongján, a Monday Session 2012-es válogatáson az S*10 gondozása, valamint az Animal CannibalsRESPEKT című lemezén.
Élőben is bemutatkoztak a nagyközönségnek, úgy a Dope D.O.D. előtt az A38-on, mint DJ Vadim születésnapi partiján, valamint a Foreign Beggars számára is melegítették már be a színpadot. Legutóbbi lemezük a TESÓ címet viseli, amelyen tiszteletét teszi a magyar hiphop zene keménymagjának nagy része. 

A formáció tagjai: Kapitány Zsolt / Csörköl Zsolt

Honlap / Facebook Page

 

TÓTH ANDRÁS

120731382_640
Elektronikus zenei producer, dj, kortárs zongorista és zeneszerző Tóth András 1985-ben született Békéscsabán. Először a Polymorphin zenész páros fiú tagjaként ismerhette meg őt az elektronikus zenei világ, majd a 2010-es évben nagy port kavart első szólólemezével, az „Us” című koronggal. A 7 zenét tartalmazó EP  az egyik legjelentősebb amerikai underground minimal-house, detroit-techno stílus alatt számon tartott lemezkiadó, az Alphahouse Records gondozásában jelent meg bakeliten és többek közt olyan nagy előadók nyilatkoztak eddig elismerően róla, mint Loco Dice, Josh Wink, Laurent Garnier, Timo Maas, Doc Martin, Danny Howells vagy Dubfire, aki a júniusi 10 kedvence közé berakta András „Eternal Sunshine ” című művét.

 Facebook Page

 

TRICK

IMG_2308 3 kicsi

 „A még névtelen csapat 2010-ben kezdte a pályáját. Tették, ami a dolguk volt akkor, vidéki garázszenekarként. Járták a környék kocsmáit, és minden alkalmat megragadtak, hogy valami hanganyagot rögzítsenek.
Igazán minőségi demójuk csak 2013 májusában került ki a netre, de hamar nagyszámú lejátszást eredményezett. A srácok 2014-ben egyszerre két klippel is jelentkeztek, ráadásul két friss dalról van szó.
A két szerzemény hangulata és hangszerelése is teljesen más világ, egymáshoz képest is, ami zenei sokszínűséget enged feltételezni. A videók alapján az emberben megfogan egy bizonyosság; ezeknek a srácoknak helyük van a klubok színpadain, az izzasztó nyári fesztiválokon, de akár a rádiókban is. Egyszóval a magyar zenei életben. Miért is ne?” /Hammerworld.hu/

A zenekar tagjai: Győri Attila (gitár, ének) / Zdosek Ádám (basszus) / Jáger Zoltán (dob)

Facebook Page

 

UPOR ANDRÁS

11263146_983202228391589_4032842230763972710_o

Upor András a londoni Goldsmiths egyetem zene szakán végzett. 2013-as hazatérése óta rendszeresen koncertezik országszerte szólóprodukciójával. Jellegzetes gitárjátéka, energikus előadásmódja és sokszínű énekhangja összetéveszthetetlenül egyedivé teszi koncertjeit. A HVG szerint Upor „a budapesti éjszaka legeredetibb hangja”. 2015 októberében megjelent első nagylemeze a Recorder szerint „remekbeszabott folkos debütalbum”, a HVG szerint „túlzás nélkül az év egyik legjobb magyar albuma”. 
 
A blues zene iszonyatosan aktuális. Ez a zene az elnyomásról, a szenvedésről szól, a világ igazságtalanságáról, meg rengeteg olyan hétköznapi dologról, ami mindannyiunk életében mindig is meg fog történni és megtörtént. Szerelem, halál, költözés, utazás – ezek a témák. Ezek örökké aktuálisak. De az a trükk ebben a zenében, hogy ezekről a dolgokról az érzelmek nagyon széles spektrumán keresztül szól, de mégis olyan nyerssége van az autentikus blues-nak, amin keresztül úgy jönnek át ezek az érzések, hogy elkap, és visz magával. És ez a fajta energia a legfontosabb számomra a zenében. Ez egy kibaszott szar világ ma is, iszonyat igazságtalan, és tele van sok olyan dologgal, amit épeszű ember iszonyú nehezen fog fel” – tör elő belőle a társadalmi elkötelezettség, de senki ne gondolja, hogy ez csak üres szlogen. András őszintén hisz abban, hogy ezek a közel száz éve felvett dalok, és maga a műfaj még ma is aktuális lehet. „Erre a zenére szükség van, hogy elmondjuk azt, mi van velem, mi van a generációnkkal, velünk itt Kelet-Európában, mi van velünk Londonban, mi van velünk a világban, mi az, ami jó, ami nem jó. Mit tegyünk, hogyan fogjuk föl ezt ép ésszel, és amikor nem tudjuk, akkor énekelünk, kiabálunk, zúzzuk a gitárt, a slideot, és ez az, amire szükség van.

Dalszerző-énekes: Upor András

Honlap / Facebook Page

 

ZANZINGER

10369044_490186871115643_875462176546062148_o

„2012-ben kezdtem zenélni a Zanzinger név mögé bújva, amit jó ómennek tartottam az ingoványos talajon evickéléshez. Olyan folk-zenét játszom, ami aktuális és elmondja, hogy mi van veled, meg velem, meg azokkal akiket ismerünk. Írok arról, ami bosszant, vagy elszomorít, meg arról amikor részegek voltunk és vicces dolgok történtek. Szeretem a delta blues-t és Bob Dylan-t, de nem amerikai zenét játszom, hanem a sajátomat.”
 
Micsoda Dániel, a Budapesten élő énekes-dalszerző, 2014-ben a Demons of Future and Past című kiadványával mutatkozott be Zanzinger néven. Dalai zavarbaejtő személyességgel beszélnek azokról a helyzetekről melyben az ember konfrontálódni kénytelen magával, vagy a környezetével. Debütáló lemezét a sajtó és a közönség egyaránt lelkesedéssel fogadta.

Dalszerző – énekes: Micsoda Dániel

Facebook Page